Konkurencje

DEEPSPOT CHALLENGE

Podczas zawodów freedivingowych Twoim zadaniem będzie zanurkowanie na zadaną głębokość, zabranie plakietki przypiętej do talerzyka, a następnie wynurzenie się na głębokość około 2 metrów i pozostanie w specjalnie oznaczonej strefie (Static Zone), w której będziesz kontynuować nurkowanie w formie podwodnej statyki, starając się osiągnąć jak najdłuższy czas nurkowania.

Grupa PROFI

Aby zostać zakwalifikowanym do grupy profi, której uczestnicy w ramach zawodów będą wykonywać nurkowanie na głębokość 44 metrów, należy przedstawić jeden z dokumentów:

  • certyfikat freedivingowy SSI Level 3 (lub równoważny z innej organizacji)
  • dowód udziału w zawodach głębokościowych AIDA lub CMAS (zakończony udanym nurkowaniem na głębokość co najmniej 45 metrów)
  • potwierdzenie wykonania bezpiecznego nurkowania na 45 metrów w Deepspot (w obecności instruktora Deepspot, w okresie poprzedzającym zawody).

Grupa NON-PROFI

Aby zostać zakwalifikowanym do grupy non-profi, której uczestnicy w ramach zawodów będą wykonywać nurkowanie na głębokość 20 metrów, należy przedstawić jeden z dokumentów:

  • certyfikat freedivingowy SSI Level 1 (lub równoważny z innej organizacji)
  • dowód udziału w zawodach głębokościowych AIDA lub CMAS (zakończony udanym nurkowaniem na głębokość co najmniej 20 metrów)
  • potwierdzenie wykonania bezpiecznego nurkowania na 20 metrów w Deepspot (w obecności instruktora Deepspot, w okresie poprzedzającym zawody).

AIDA MINI-COMP

Dla chętnych zawodników jest możliwość uczestniczenia w zawodach AIDA MINI-COMP.

W zawodach można startować w jednej z 4 dyscyplin głębokościowych: stały balast, stały balast w płetwach podwójnych, stały balast bez pletw lub free immersion.

Ważne! Jeżeli chcesz aby wynik osiągnięty w AIDA Mini-Comp został wpisany do rankingu, musisz być członkiem swojego (tj. w swoim kraku) AIDA National.

Jesteś gotowy podjąć nasze nurkowe wyzwanie? Spełniasz warunki uczestnictwa w zawodach w Deepspot? Czekamy na Twoje zgłoszenie!