Ambasadorzy 3. edycji Garmin Deepspot Challenge

Gość Honorowy

Nazywam się Aharon mam 1003 lata, obecnie jestem w związku z Tommy’m moim kotem.

W ciągu ostatnich 3 dekad zebrałem wiele informacji o grupie ludzi próbujących popełnić samobójstwo przez utopienie (bezskutecznie) nazywających siebie Freediverami i chętnie się nimi podzielę.

Z freedivingiem zapoznała się w 2012 roku i do dzisiaj stanowi on większość jej życia. Od 2015 prowadzi szkolenia freedivingu w ramach założonej przez nią szkoły freedivingu i pływania Freebody. Obecnie głównym obszarem działań są treningi dla zawodników freedivingu od średnio- do zaawansowanego poziomu w formie zdalnej (online) i bezpośredniej.
Rekordzistka świata i brązowa medalistka Basenowych Mistrzostw Świata we freedivingu w 2021 w DYN oraz w 2022 w STA.
Rekordzistka Polski w basenowych i głębokościowych konkurencjach freedivingu.
W młodzieżowych latach multimedalistka Mistrzostw Polski oraz członkini kadry narodowej w pływaniu.
Poza sportową jego stroną, we freedivingu fascynuje ją doświadczanie kompletnego stanu relaksu pod wodą – ciała i umysłu razem.

Najbardziej utytułowana polska freediverka:
7-krotna Mistrzyni Świata
13-krotna Medalistka Mistrzostw Świata
11-krotna Rekordzistka Świata
3-krotna Zwyciężczyni Nagrody im. N. Molchanovej
Od 7 lat osiąga najlepsze na świecie rezultaty w konkurencjach dynamicznych freedivingu basenowego. Swoje sukcesu zawdzięcza własnej determinacji, ciężkiej pracy i… mężowi, który jest jej trenerem.
Z wykształcenia jest doktorem nauk o kulturze fizycznej. Jej rozprawa doktorska pt: „Wpływ nurkowania na wstrzymanym oddechu na wybrane mechanizmy adaptacyjne i kardioprotekcyjne” jako pierwsza i dotychczas jedyna w polsce poruszyła temat freedivingu w badaniach naukowych.
Z charakteru wariatka i jak sama mówi: uśmiecham się do ludzi – bo lubię.

Zajmuję się freedivingiem od ponad 20 lat. Instruktor AIDA, instruktor-sędzia, organizator zawodów. Właściciel centrum freedivingu Free2dive w Limassol na Cyprze. Szkoliłem safety divers na mistrzostwa świata AIDA w głębokości i basenie, a w tym roku będę gospodarzem po raz trzeci mistrzostw świata AIDA.

Stefan jest aktywnym sportowcem od 2011 roku i ustanowił 18 niemieckich rekordów narodowych we wszystkich dyscyplinach głębokościowych, a w 2017 roku został pierwszym niemieckim Freediverem, który przekroczył granicę 100m w Constant Weight. Stefan jest pasjonatem dyscypliny Constant Weight No Fins i przez ostatnie 2 lata zajmuje 6 miejsce w światowym rankingu AIDA w nurkowaniu głębokim bez płetw.
Stefan jest Instruktorem Trenerem AIDA z ponad 12-letnim doświadczeniem w nauczaniu w pełnym wymiarze godzin. Był współzałożycielem szkoły freedivingu „Freedive Panglao” oraz organizował i prowadził Safety Divers na ponad 30 zawodach AIDA. Obecnie mieszka w Dahab w Egipcie i specjalizuje się w prowadzeniu kursów instruktorskich oraz zapewnia techniczny coaching dla sportowców freedivingowych na wszystkich poziomach.