Ambasadorzy 2. edycji Deepspot Challenge

Gość Honorowy

Miguel Lozano to profesjonalny freediver, który specjalizuje się w dyscyplinach głębokościowych. W 2015 roku na Mistrzostwach Świata Aida na Cyprze zdobył dwa srebrne medale w dwóch z trzech dyscyplin głębokościowych – Constant No Fins and Free Immersion.

W 2016 roku podczas zawodów Pucharu Karaibów wykonał swobodne nurkowanie na 122m. Osiągnięcie to dziś plasuje go na 3 miejscu na świecie w tej dyscyplinie. To zaledwie 4 metry płycej niż obecny rekord świata, który wynosi 126m. Jest również pierwszym Hiszpanem, który osiągnął głębokość 100m w Constant Weight (CWT) i 83m w Constant No Fins (CNF).

W 2012 roku na Bahamach, a później w 2016 roku na Bali oraz Roatan w 2018 roku, Miguel Lozano pobił rekord świata w nurkowaniu w swobodnym zanurzeniu do -122 metrów na Bahamach, -123 metrów na Bali i 125 metrów w Hondurasie.

Rekordzistka świata i brązowa medalistka Basenowych Mistrzostw Świata we freedivingu w 2021 w DYN.

Rekordzistka Polski w basenowych i głębokościowych konkurencjach freedivingu.

W młodzieżowych latach multimedalistka Mistrzostw Polski oraz członkini kadry narodowej w pływaniu.

Freedivingiem zajęła się w 2012 roku, w 2013 roku wstąpiła do kadry narodowej we freedivingu i do dzisiaj jest aktywną zawodniczką. Od 2015 prowadzi szkolenia freedivingu w ramach założonej przez nią szkoły freedivingu i pływania Freebody.

Poza sportową jego stroną, we freedivingu fascynuje ją doświadczanie kompletnego stanu relaksu pod wodą – ciała i umysłu razem.

Professional freediver
❤️ Freediving World Record Holder
🏆 CMAS and AIDA World champion
🐋 Czech National Record Holder
🧜🏽‍♀️ Underwater Model

2007 Vice World Champion AIDA DNF 
2011 World Champion AIDA CNF
2011 Vice World champion AIDA FIM
2012 Winner of Vertical Blue
2015 Vice World Champion AIDA in Team championships
2016 CMAS World Record CNF
2016 CMAS Vice World Champion CWT and CWT Bi-Fins
2021 AIDA new National Record in FIM

Pływała już jako dziecko, zanim zaczęła mówić. W dzieciństwie brała udział w zawodach w pływaniu synchronicznym. Ze sportu zrezygnowała w wieku 16 lat i zaczęła prowadzić bardzo niezdrowy tryb życia, przez co jej waga osiągnęła 110kg. Odnalazł ją freediving, na nowo zakochała się w wodzie i zrzuciła 40kg! Po 11 miesiącach treningów, w Dahab została pierwszą w historii freedivingu Mistrzynią Świata pochodzącą z Węgier! Zanurkowała FIM na głębokość 81m. Z uprawnieniami Aida 3 nauczyła się metody mouthfill po tym jak nurkowała głębiej niż 80m przy pomocy reverse pack.

Jest Instruktorką freedivingu w Organizacji Aida, pracuje jednak tylko jako coach. W 2020 roku była numerem 1 w światowym rankingu we wszystkich dyscyplinach głębokościowych (Aida). Znajduje się w pierwszej dziesiątce zawodniczek freedivingu i od pierwszego roku jej przygody z freedivingiem jest zapraszana do udziału w Vertical Blue. W roku 2022 w końcu spełni swoje marzenie i weźmie udział w tych zawodach!

Wielokrotna Mistrzyni i Rekordzistka Świata we Freedivingu basenowym.
Doktor nauk o kulturze fizycznej.

Sport jest wszechobecny w jej życiu. Swoje sukcesy zawdzięcza własnej determinacji, ciężkiej pracy i…. mężowi, który jest jej trenerem.

Z charakteru wariatka jak sama mówi: „Uśmiecham się do ludzi – bo lubię”